Mieszanki kaw

Mieszanka kawowa to mieszanka różnych rodzajów ziaren kawy, często pochodzących z różnych regionów lub krajów. Mieszanie kawy można wykonać z różnych powodów, w tym w celu uzyskania pożądanego profilu smakowego, zrównoważenia właściwości różnych rodzajów ziaren kawy lub stworzenia spójnego smaku z partii na partię. Niektóre popularne mieszanki kaw obejmują ciemne pieczenie, średnie palenie i jasne pieczenie i mogą być wykonane z kombinacji ziaren kawy Arabica i Robusta. Dokładny przepis na mieszankę kawy może być ściśle strzeżoną tajemnicą, a wielu palarni kawy jest dumnych ze swoich unikalnych mieszanek.

Rodzaje kawowych mieszanek

Istnieje wiele rodzajów mieszanek kawowych, z których każda ma swój własny, niepowtarzalny profil smakowy.

Oto nasze najpopularniejsze rodzaje mieszanek kawowych:

  • Kawa Halisek Blend – ta mieszanka kaw jest specjalnie zaprojektowana do użytku w ekspresach do kawy. To nasz autorski firmowy blend kawy 🙂
  • Kawa Fenek Blend – jest to idealne połącznie Kawy z Ameryki Południowej oraz Środkowej. 100% Arabika idealna do ekspresów, kawiarek.
  • Kawa Pospolity Blend -jest to mieszanka z 20% domieszką robusty aby podbić kofeinę w filiżance.
  • Kawa Srebrny Blend – to mieszanka 50/50 Arabiki i Robusty z duża zawartością kofeiny . Ten kawy Blend jest skierowany dla osób lubiących mocny smak kawy.

Inne zagraniczne mieszanki kaw w naszym sklepie

W naszym sklepie znajdziesz również kilka mieszanek kaw prosto z Hiszpanii. Tupinamba ma bardzo długą tradycję w paleniu kawy i wychodzi im to naprawdę dobrze. Dostępnych jest 5 mieszanek o różnych proporcjach łączenia Arabiki oraz Robusty i jedna 100% Arabiki. Dobra Alternatywa w momencie, kiedy budżet na kawę mamy mniejszy.

W naszym sklepie oprócz mieszanek kawowych znajdziesz również przydatne akcesoria do parzenia kawy, które pozwolą Ci przygotować naprawdę pyszny i aromatyczny napój.