Wagi do kawy

Przedstawiamy naszą wyjątkową ofertę z najlepszymi wagami do kawy, jakie są dostępne na rynku! Do czego w ogóle taki sprzęt będzie potrzebny i co możesz dzięki niemu zyskać? Wagi baristyczne powstały po to, aby ułatwić proces parzenia doskonałej, powtarzalnej kawy. Znasz sytuację, gdy korzystasz z tych samych ziaren, takiej samej ilości wody, a kawa za każdym razem smakuje nieco inaczej? Dzięki niesamowitej precyzji, jaką zagwarantuje ci waga do kawy, ujednolicisz proporcje i zyskasz powtarzalny, perfekcyjny smak kawy.

Waga do kawy odmierza zarówno ilość kawy, jak i wody, a w przypadku modeli z rozbudowanymi funkcjami, także czas parzenia. Wagi są szczególnie polecane do parzenia espresso, ale nie tylko. Doskonale sprawdzą się przy wszystkich metodach parzenia kawy – w końcu odpowiednie proporcje to podstawa! Zapoznaj się z naszymi produktami!

Niezbędnik każdego baristy ☕

Jeśli zaczniemy myśleć o podstawowych akcesoriach, których potrzebuje barista, zapewne jako pierwsze przyjdą nam do głowy młynki do kawy, czy profesjonalne ekspresy kawowe. Jednak warto podkreślić, że zarówno dla baristy, jak i miłośnika parzenia kawy w domu, waga do kawy to prawdziwy must have! Często pojawiają się pytania, czy można ją zastąpić zwykłą wagą kuchenną. Otóż niestety nie – jest wiele różnic w ich funkcjonowaniu, z czego jedną z podstawowych jest precyzja pomiaru.

Każdemu bariście zależy na tym, aby kawosze pokochali smak właśnie tej kawy, którą on im przyrządza. Aby chcieli wracać do tego smaku, muszą się przekonać, że mogą liczyć na powtarzalność za każdym razem, jak będą chcieli się napić twojej wyjątkowej kawy. Z wagą baristyczną możesz utrzymywać perfekcję na stałym poziomie!

Precyzyjne ważenie kawy z naszymi wagami

Z myślą o zróżnicowanych preferencjach naszych klientów, przygotowaliśmy wagi baristyczne zarówno z zaawansowanymi funkcjami, jak i te prostsze i znacznie tańsze, które przydadzą się amatorom zaczynającym swoją przygodę z parzeniem kawy.

Wszystkie nasze wagi baristyczne są wykonane z dbałością o najdrobniejsze detale, są odporne na zarysowania czy mechaniczne uszkodzenia, a także mają profesjonalne wyświetlacze typu LED. Niektóre modele mają nawet możliwość obsługi we wsparciu z aplikacją mobilną, która otwiera przed baristą szereg nowych funkcjonalności, ułatwiających i dopracowujących proces parzenia kawy.

Szczególnie polecamy te modele, które dodatkowo są wyposażone w stoper. Dlaczego? Zwłaszcza przy kawach parzonych przelewowo, czas parzenia będzie miał ogromne znaczenie, podobnie jak proporcje. Zamiast włączać osobny sekundnik czy stoper na telefonie, możesz mieć 2 urządzenia w jednym! Odczytuj wygodnie z wyświetlacza zarówno wagę, jak i czas parzenia kawy.

Wagi baristyczne – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Pierwsza istotna kwestia, którą polecamy wziąć pod uwagę, to rozmiar wagi do kawy. Zależnie od tego, w czym i w jaki sposób parzysz swoją kawę, możesz potrzebować innego rozmiaru. Zwykle jeśli na wadze chcesz stawiać jedynie filiżankę czy kubek, wystarczy ci waga z mniejszą powierzchnią. Jeśli jednak korzystasz przykładowo z chemexu, konieczna może być nieco większa waga. Polecamy od początku stawiać na te większe rozmiary, ponieważ są bardziej uniwersalne.

Przy sprawdzaniu parametrów wagi baristycznej, zwróć także uwagę na precyzję. Czy waga mierzy do 0,1g? Jeśli zależy ci na wręcz laboratoryjnej precyzji, to będzie miało duże znaczenie. Dodatkowo zwróć uwagę, czy jest opcja kalibracji – to również ułatwi ci codzienne korzystanie z wagi!

Kolejny aspekt to żywotność baterii. Można się spotkać z wagami baristycznymi zasilanymi na baterie lub ładowanymi kablem. Wygodniejszy z pewnością okaże się drugi wariant, ponieważ pozwoli nam uniknąć sytuacji, w której baterie nagle się rozładują, a pod ręką nie będzie nowych.

Last but not least – design! Waga często jest elementem, który klienci kawiarni mogą zobaczyć, dlatego warto zadbać o to, aby jej design pasował do wystroju samej kawiarni, albo po prostu – żeby podobał się Tobie!