Serwery do kawy

Przyszli do ciebie goście i chcesz im podać wygodnie kawę w salonie? Nie musisz biegać do kuchni i nalewać każdemu osobno – właśnie po to, aby ułatwić nam życie w takich sytuacjach, powstały praktyczne serwery do kawy! Takie akcesoria przydadzą się nie tylko w domu, kiedy chcemy postawić na stole stylowy dzbanek z kawą. Serwer do kawy będzie miał swoje zastosowanie także w kawiarni, gdzie podawana jest kawa przelewowa, czy też w biurach, gdzie z pewnością przyda się podczas spotkań biznesowych i nie tylko.

Profesjonalne dzbanki i serwery do kawy☕

Podobnie jak młynki, wagi do kawy czy filtry, porządny szklany dzbanek do kawy powinien znajdować się w domowym wyposażeniu każdego kawosza! Serwery będą szczególnie przydatne do kawy parzonej metodą dripp lub aeropress. Warto pamiętać o tym, że serwery można też wykorzystywać jako zaparzacze do kawy. Nie trzeba ich także wykorzystywać jedynie do kawy – z powodzeniem można zaparzyć czy podać w nich herbatę.

W naszej ofercie postawiliśmy na profesjonalne serwery do kawy, od sprawdzonych i znanych marek. Znajdziecie u nas dopracowane w każdym detalu dzbanki od brandów takich jak Hario czy Timemore Coffee. To, co jest szczególnym atutem tych serwerów, to prosty i minimalistyczny design, który sprawia, że dzbanek ładnie zaprezentuje się na każdym stole. Dodatkowo, ciemna kawa w szklanym dzbanku wygląda bardzo apetycznie!

Na co zwrócić uwagę, wybierając serwer do kawy?

Jedną z kwestii, jaką warto wziąć pod uwagę, będzie pojemność dzbanka. Nie ma sensu kupować zbyt dużego, jeśli wiesz, że będziesz parzyć kawę dla maksymalnie 3-4 osób. Co innego w przypadku biura, gdzie spora pojemność może okazać się bardzo przydatna.

Kolejna rzecz to materiał – do dzbanka często wlewamy wrzątek, więc pod tym kątem zdecydowanie nie warto oszczędzać i lepiej postawić na porządny serwer z hartowanego szkła, aby mieć pewność, że nie pęknie i posłuży nam na lata. Jeśli mowa o praktyczności, szczególnie polecamy serwery do kawy z subtelną miarką na ściance. Nie rzuca się to w oczy, a pozwala nam kontrolować, ile napoju już wlaliśmy do dzbanka czy ile zostało. Dodatkowo warto też sprawdzić, czy dany dzbanek można myć w zmywarce oraz, czy nadaje się do mikrofalówki. Często, gdy kawa wystygnie, chcemy ją szybko podgrzać, a nie każde szklane naczynie można wstawić do mikrofalówki.