Filtry do kawy

Odpowiedni filtr do kawy

Każdy filtr do kawy jest dedykowany pod konkretne urządzenie. Na szczęście tacy producenci jak Hario, Moccamaster, czy Chemex mają w swojej ofercie, konkretne filtry do parzenia kawy dopasowane do urządzeń swojej marki. Oczywiście nie jest powiedziane, że musimy używać właśnie ten konkretny, najważniejsze, aby pasował rozmiarem.

Rodzaje filtrów

Dwa podstawowe rodzaje filtrów do parzenia kawy to:

● papierowe białe
● papierowe brązowe

Oba te filtry są wykorzystywane najczęściej przy tej można powiedzieć nie klasycznej metodzie parzenia kawy. Papierowe filtry do kawy pozwalają nam dość szybko i sprawnie zrobić sobie “przelew”. Mniej popularne, filtry do kawy to:

● metalowe
● materiałowe

Może i musimy je myć za każdym użyciem, ale zakupione raz mogą posłużyć nam na dłuższy czas. Będzie to pewnie ciekawsza propozycja dla wszystkich co dbają o środowisko, i lubią akcesoria wielokrotnego użytku.

Jakie filtry do parzenia kawy wybrać?

Kupując filtry do kawy, zwróćmy uwagę na rozmiar, tak aby pasował do naszego urządzenia. Zawsze warto poszukać alternatywę, może coś tańszego nie tej samej marki co zaparzacz do kawy, również będzie dla nas odpowiednie. Filtry papierowe w pudełku Hario to bardzo lubiana opcja, ponieważ pojemnik pozwala na łatwe i wygodne przechowywanie filtrów. Zamykane pudełko sprawia, że filtry mają cały czas dobre warunki i nie poniewierają nam się po całej szafce (znamy z autopsji 🙂 ).