Chemia i filtry do Ekspresów

Zakup porządnego ekspresu do kawy to zwykle niemała inwestycja. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby o niego dbać! Dzięki regularnemu czyszczeniu ekspresu z kamienia i innych osadów możemy przedłużyć jego żywotność i sprawić, że posłuży nam na długie lata! Aby tak było, konieczne będzie korzystanie z odpowiednich środków do czyszczenia ekspresów oraz filtrów, które zapobiegają powstawaniu kamienia. Sprawdź naszą ofertę!

Najwyższej jakości filtry do ekspresów do kawy

W naszej ofercie przygotowaliśmy trzy rodzaje różnych filtrów do ekspresów. Każdy z nich powstał z myślą o ekspresach różnych najpopularniejszych marek, jak Bosch, Siemens, Krupps czy DeLonghi. Wszystkie oferowane przez nas filtry do ekspresu do kawy posiadają atest PZH. Wydawany jest przez Państwowy Zakład Higieny, który określa, że produkt w żaden sposób nie wpływa negatywnie ani na nasze zdrowie, ani na środowisko naturalne.

Dlaczego warto korzystać filtrów do ekspresów? Przede wszystkim, chodzi o zabezpieczenie przed odkładającym się kamieniem. Ekspresy do kawy bardzo często przytykają się przez osadzający się wewnątrz kamień. Można tego uniknąć, stosując filtry od samego początku! Poza przedłużeniem żywotności samego ekspresu filtry wpływają też pozytywnie na smak kawy. Jeden filtr zwykle posłuży nam około 2 miesiące, chyba, że parzycie wyjątkowo duże ilości kawy – w takim wypadku warto wymieniać filtr po 50 litrach wody.

Środki do czyszczenia ekspresów z naszej oferty

Ekspresy do kawy należy czyścić wyłącznie środkami do tego przeznaczonymi, aby na pewno były bezpieczne i nie spowodowały żadnych uszkodzeń. Jaką chemię do ekspresów do kawy u nas znajdziesz? Przede wszystkim proszki do odkamieniania, z których przygotujesz roztwór i sprawnie pozbędziesz się kamienia. Poza tym, oferujemy także bio tabletki do czyszczenia pozostałości po kawie i różnych plam czy osadów. Do czyszczenia spieniacza potrzebny jest inny środek – do wyczyszczenia osadu wapniowego potrzebne będą inne związki chemiczne.

Jesteś prawdziwym kawoszem i uwielbiasz parzyć kawę w domowym zaciszu? A może jesteś profesjonalnym baristą? Wszystkich nas łączy miłość do kawy! Sprawdź nasze akcesoria dla baristów, które mogą ci się przydać!